wildmind medytacja buddyjska
Medytacji Mantry

Sklep online

online store

Buddyjskie Mantry

Klikając na odnośnik znajdujący się przy każdej mantrze poniżej, wejdziesz na stronę gdzie będziesz mógł przeczytać o tej mantrze, zobaczyć postać z nią związaną (jeśli taka istnieje) oraz posłuchać mantry w wersji audio. Możesz recytować wraz ze słyszaną mantrą, aż do momentu kiedy będziesz znał ją na pamięć.

Jest (mniej więcej) dziesięć powtórzeń każdej mantry. To da ci trochę czasu na przyswojenie jej sobie. Możesz puścić mantrę raz jeszcze tak długo aż załapiesz.

Proszę zwróć uwagę na sposób rozpisania mantr. Brakuje tu diakrytycznych znaków umożliwiających poprawna prezentację wymowy. Najlepiej jest słuchać plików audio, aby nauczyć się ich poprawnej wymowy. W tytule rozdziału na każdej ze stron przedstawiłem długie samogłoski z podwójną samogłoską (np. ā).

Zauważ: Tybetańczycy zwykle wymawiają niektóre sanskryckie dźwięki w nietypowy sposób. Na przykład mają skłonność do wymawiania „padme” (padmé) jako pemé, a „svaha” jako soha. Ci, którzy poznali tybetańską wymowę zauważą tu kilka drobnych zmian.

Buddyjskie mantry nie związane z żadnymi postaciami

Mantry związane z buddyjskimi postaciami