wildmind medytacja buddyjska
Pozycja medytacyjna

Sklep online

online store

Dostrzeganie złych nawyków

Częste garbienie się oraz zbytnie wyginanie się jest wynikiem utrzymywania miednicy pod niewłaściwym kątem. Tak więc rozwiązaniem problemów z tym związanych jest po prostu zmiana pozycji. Najlepiej, aby doświadczony instruktor medytacji sprawdzał twoją pozycję, ale jeśli jest to niemożliwe, jest kilka testów, które możesz przeprowadzić sam.

posture_slumping
Wsuń dłoń pod pośladki (Założę się, że nigdy nie myśleliście, że medytacja może być taką frajdą!). Są tam dwie małe kości, które wystają w dół poprzez pośladki. My, instruktorzy medytacji, nazywamy je „kośćmi siedzącymi”. Prawdopodobnie istnieje bardziej anatomiczna nazwa, ale nam w zupełności wystarcza taka. Jeśli szczyt miednicy pochyla się do przodu (powodując zbyt duże wygięcie w plecach), kości siedzące ześlizgują się po tylniej części twoich dłoni. Jeśli miednica pochylona jest do tyłu (powodując, że garbią ci się plecy), kości siedzące ześlizgują się po przedniej części dłoni. Kiedy miednica jest odpowiednio ustawiona, kości siedzące skierowane są bezpośrednio w kierunku twoich dłoni (lub siedzenia, kiedy już wyjmiesz dłonie spod pośladków!).

A więc twoim celem jest, aby kości siedzące skierowane były bezpośrednio w dół podczas gdy twój kręgosłup jest rozluźniony. Możesz to uzyskać, kiedy siedzisz na odpowiedniej wysokości. Zatem sprawdzaj różne wysokości poduszek, itd, i sam zobacz, kiedy twoje plecy są rozluźnione, a kości siedzące skierowane są prosto w dół.

Innym testem jest powtórzenie ćwiczenia, w którym pochylasz miednicę do tyłu i do przodu, ale połóż swe dłonie na części krzyżowej i zwróć uwagę, jak się garbisz, kiedy pochylasz miednicę do tyłu, oraz zbytnio się wyginasz, kiedy pochylasz ją do przodu. Kiedy kości siedzące skierowane są prosto w dół i kiedy zachowujesz odpowiedni kąt siedzenia, wówczas krzyż powinien być lekko wklęsły, a ty powinieneś czuć się wygodnie.