wildmind medytacja buddyjska
Pozycja medytacyjna

Sklep online

online store

Kąt siedzenia

Jeśli siedzenie (czy jest to krzesło, czy ławeczka) jest płaskie, zaczniesz się garbić, a to stworzy szereg kolejnych problemów. Siedzenie powinno być lekko pochylone do przodu, co umożliwi ci utrzymać prostą pozycję bez żadnego wysiłku. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, odpowiedni kąt uzyskasz, kiedy siedzisz na krześle, pod którego nogami znajdują się bloki o wysokości od 3 do 4 cm.

posture_samadhicushions
Zasada ta obowiązuje również przy siedzeniu na poduszce. Jeśli siedzisz tak, że prawie cała powierzchnia poduszki jest zajęta, miednica będzie się pochylała do przodu, a ty w końcu zaczniesz się garbić. Aby uzyskać lekki kąt do przodu na swojej poduszce, musisz umiejscowić ciężar ciała na jej przedniej części.

Ale jeśli twoje krzesło lub stołek jest zbyt stromy, środek ciężkości ciała zostanie wypchnięty za bardzo do przodu, a to spowoduje zbyt duże wygięcie.

Najlepiej byłoby gdybyś przez jakiś czas używał stołka. Kiedy już będziesz miał za sobą kilka 30 minutowych rund medytacyjnych, możesz sam zobaczyć czy jest on dla ciebie odpowiedni.